تبلیغات
کفسابی - کفسابی و سنگسابی

کفسابی و سنگسابی

سه شنبه 5 بهمن 1395 01:47 ب.ظنویسنده : مهندس عیسی پور 09904692944-09365040749

 

کفسابی و خدمات سنگسابی

کفسابی و سنگسابی یکی از عملیات اجرایی همیشگی در ساختمان سازی و یا ترمیم و باز سازی ساختمان ها می باشد.
همواره برای زیبا سازی سطوح ساختمان ها اعم از مسکونی تجاری و صنعتی از کفپوش های مختلفی استفاده می شود که مهمترین آنها کفپوش های سنگی سرامیکی و پارکت ها می باشد .کفپوش هایی مانند بتنی موزاییکی چوبی و لمینتی هم ازین جمله میباشند.
تقریبا در اکثر موارد بعد از نصب کفپوشها به دلایل متعدد قطعات در کنار هم از یکنواختی قابل قبولی برخوردار نیستند و در اصطلاح دارای ناخونی می باشند که این لبه های اضافی مشکلاتی از قبیل پاخور بودن و جلوگیری از نظافت دقیق و مهمتر از همه از زیبایی سطوح میکاهند.
رفع این ناخونی ها اصلی ترین و مهمترین دلیل کفسابی یا سنگسابی میباشد. زیرا در ساختمان های نوساز کفپوش ها کاملا نو بوده و از بالاترین کیفیت خود برخوردارند.اما در موارد دیگری هم استفاده از کفسابی مورد نیاز میشود که از مهم ترین موارد میتوان به دلایل زیر اشاره نمود :

 

نمونه کار کفسابی

 1. شایع ترین مورد مستحلک شدن سطوح بر اثر تردد زیاد و یا طولانی مدت است که باعث میشود جلا و درخشندگی اولیه کفپوش از بین برود و نیاز به کفسابی پیدا کند.
 2. در بسیاری از موارد شستشوی سطوح با شوینده های نا مناسب و اسیدی مانند جوهر نمک باعث تخریب شده و مخصوصا در کفپوش های سنگی مواد خوراکی دارای اسیدهای بی ضرر مانند آبلیمو و سرکه و غیره نیز لایه براق روی سنگ را میسوزاند و موجب مات و سیاه شدن آن میگردد.
 3. سومین دلیل رایج برای نیاز به کفسابی مربوط به ساختمان های نوساز می شود و از آنجایی که بعد از نصب کفپوش ها ، تیم های اجرایی زیادی مانند نقاشها، برقکارها،کابینت سازها و نصاب های مختلفی با تعداد نفرات زیاد و ابزار اسیدی ایتالیایی در آخرین مرحله مدعی این کیفیت میشوند در تبلیغات خود کیفیت و روی سطوح تردد می کنند آسیب های فراوانی وارد می کنند که باعث می شود کفپوشها بعد از پایان عملیات ساختمانی بشدت مستحلک و آسیب دیده شوند.
 4. گاهی نیز کفسابی فقط برای همسطح سازی و کالیبراسون سطح جهت نصب کفپوش دیگری انجام می شود .مثلا برای نصب پارکت ها و لمینت ها نیاز به زیرسازی با سطوحی کاملا مسطح و شیب بندی شده است که ابتدا سطح را موزاییک می کنند و سپس کفپوش مورد نظر را بر روی آن نصب می کنند و یا برای استفاده از سطوح اپوکسی و پلی اورتن بر روی سطوح بتنی که در بخش صنعتی و پارکینک های تجاری و مسکونی بزرگ مرسوم است ، کالیبراسیون دقیق و گاها زبر کردن سطوح نیاز است که این مهم توسط عملیات کفسابی محیا می شود.
 5. و در انتها جدیدترین و مدرن ترین متد کفسابی دنیا که تنها توسط این شرکت ارائه می شود ساب کامل سطوح بتونی به نحوی که سطوح بتونی طوری صیقل داده می شود که مانند سطوح سنگی و سرامیکی کاملا براق و درخشنده میگردد (پیشنهاد میشود در بخش ویدئو ها بخش ساب بتن را مشاهده فرمایید)

 

 

تاریخچه کفسابی

تاریخچه کفسابیاین صنعت که از دوران باستان مورد استفاده قرار میگرفته و شواهد آن در تخت جمشید و مصر باستان و بسیاری از بناهای قدیمی قابل رویت است با گسترش روز افزون تکنولوژی پیشرفتهای زیادی داشته و امروزه دستگاه های کفساب مدرن با کیفیت و کارایی بسیار بالا جایگزین ماشین آلات سنتی این پیشه شده است و شر‌کتهای بزرگی هر روزه محصولاتی را در جهت بدست آوردن بهترین نتیجه در کفسابی روانه بازار میکنند. نکته ای که در اینجا قابل تامل است با اینکه هر روزه کفپوش های جدید و بعضا گرانقیمت با کیفیت های بسیار بالا وارد بازار میشود صنعت کفسابی در ایران دهه هاست که هیچگونه بروز رسانی نشده و همچنان با همان دستگاه های سنتی و رزینهای قدیمی مشغول فعالیت می باشند و عجیب نیست که این ابزار آلات قدیمی قادر به ارائه کیفیت اولیه این کفپوش های جدید نبوده و گاها کارفرمایان عطای ‌کفسابی را به لقایش میبخشند و حاضر نمیشوند کیفیت سطوح خود را به خطر بیاندازند .

شرکت استون شیلد با آگاهی از این مهم با بکارگیری جدیدترین ماشین آلات پیشرفته دنیا و استفاده از بروزترین ترین متد ها و باکیفیت ترین مواد و تجهیزات کفسابی
به کارفرمایان خود این اطمینان را میدهد که نه تنها بالاترین کیفیت ممکن را ارائه می دهد حتی با بکار گیری شیوه های جدید و تلفیق هنرهای مختلف کیفیت را فراتر از حد تصور آنها بالا می برد

 


انواع سطوحی که نیازمند کفسابی میشوند عبارتند از :

 • سطوح سنگی که شامل انواع گرانیتی مرمریت تراورتن سنگهای مصنوعی لایم استون و گونه های مختلف دیگر
 • سطوح موزاییکی
 • سطوح چوبی
 • سرامیک های گرانیتی
 • سطوح بتنی برای زیرسازی و کالیبره کردن سطوح جهت روکش اپوکسی یا پلی اورتن
 • سطوح بتنی که تا حد درخشندگی ساییده و صیقلی شود
 • لمینت ها ،که در واقع لایه چند میلیمتری سنگ که برو روی قالب سرامیکی چسبانده شده است(معمولا سنگ های گرانقیمت جهت پایین آوردن هزینه به اینصورت ارائه میشود)

 


برخی از نمونه کار های کفسابی و سنگسابی

 

نمونه کار کفسابینمونه کار کفسابی
پروژه بازسازی و کفسابی توسط شرکت استون شیلدپروژه سنگسابی توسط شرکت استون شیلد با بالاترین کیفیت
نمونه کار کفسابی و سنگسابیپروژه بازسازی کفسابی

کفسابی یا سنگسابی در ایران

 

رایج ترین کفسابی مورد استفاده در ایران کفسابی سنگ است که سنگسابی یا سنگ سایی نیز شناخته می شود و برای انجام عملیات سنگ سابی از سنباده هایی که به اصطلاح لقمه نامیده می شود با درجه های زبری متفاوتی استفاده می شود که به هر یک ازین درجات گریت گفته می شود که به ترتیب از گریت های پایین برای تراشیدن و همسطح سازی قطعات و از گریت های بالاتر و صیقلی تر برای از بین بردن زبری ها و صیقلی کردن و براق کردن سنگ استفاده میشود.

 

به صورت رایج کفساب های سنتی از لقمه سنگی های قدیمی و برخی از لقمه های کارخانجات سنگبری بر روی دستگاه های سنتی خود استفاده می کنند و گاها حتی از ته مانده لقمه های این سنگبری ها که دیگر در ماشین آلات صنعتی آنها قابل استفاده نیست نیز استفاده میکنند که قطعا قادر به بازگرداندن کیفیت اولیه سنگ ها نبوده مخصوصا که بر سنگ های وارداتی گران قیمت نیز خسارت های جبران ناپذیر به جای می گذارند.
همچنین به دلیل اینکه صنعت سنگ و ساب ایتالیا در جهان حرف اول را میزند با استفاده از لقمه های اسیدی ایتالیایی در آخرین مرحله در تبلیغات خود کیفیت و ساب ایتالیایی را مدعی می شوند.
شرکت استون شیلد تمامی ماشین آلات و لقمه های خود را از کشور ایتالیا تهیه می نماید که برای هرنوع سنگ لقمه های مخصوص وجود دارد و مختص همان نوع بوده که از انواع گرانیتی تراورتنی مرمریتی و حتی برای موزاییک و بتون نیز لقمه های مخصوص خود وجود دارد.

 تجهیزات کفسابیبه طور عمده عملیات ساب ایتالیایی در مراحل زیر انجام میشود :

 • استفاده از لقمه های متال باند شماره یک (سگمنت خیلی زبر)
 • استفاده از لقمه های متال باند شماره دو (سگمنت زبر)
 • استفاده از لقمه های متال باند شماره سه(سگمنت ملایم)
 • پیش پرداخت با لقمه های رزین باند گریت ۶۰ جهت رفع خط و خشها
 • پرداخت با لقمه های رزین باند گریت ۱۲۰
 • صیقل دادن با لقمه های رزین باند گریت ۲۲۰
 • صیقل دادن با لقمه های رزین باند گریت ۴۰۰
 • براق سازی با لقمه های رزین باند گریت ۸۰۰
 • براق سازی با لقمه های رزین باند گریت ۱۵۰۰
 • براق سازی با لقمه های رزین باند گریت ۳۰۰۰
 • گلاسه کردن (شیشه ای) با پودر های مخصوص پولیشینگ
 • شستشو با مواد مخصوص و غیر اسیدی آلمانی

لازم بذکر است که این مراحل تنها مربوط به عملیات سنگ سابی می باشد و شرکت شاهی با اتکا به متد های روز اروپایی روش های خاص دیگری به این موارد اضافه میکند که کیفیتی ماورای تصور را به کارفرما ارائه میدهد.

 نمونه پروژه کفسابینمونه پروژه کفسابی و سنگسابی

 • نمونه پروژه کفسابی و سنگسابیپروژه بازسازی کفسابی و سنگسابیپروژه سنگسابیپروژه سنگسابیپروژه باز سازی کفسابینمونه کار کفسابی و سنگسابی

 

سیاست های شرکت به نوعی است که در کنار ارائه بالاترین کیفیت ،محافظت

از منافع کارفرما و رفتار حرفه ای را در بالاترین درجه از اهمیت برای خود میداند که از جمله آن میتوان از موارد زیر نام برد :

 • استفاده از کم مصرفترین و کم صدا ترین دستگاهای موجود دنیا که هیچ گونه مزاحمتی برای ساکنین و همسایگان ایجاد نمی نماید
 • رعایت کامل اصول بهداشتی و مواظبت وسواسانه نسبت به دیگر امکانات محیط مانند دیوار ها قرنیز ها دربهای چوبی و سیمکشی ساختمان به نحوی که هرگز از پریز های ساختمان استفاده نکرده و از تابلو برقهای خود شرکت استفاده مینماید و یا تمامی دیوار ها و دربها و قرنیز ها با روکشهای مخصوص نایلونی کاور میشوند تا در مراحل کار آسیبی به آنها وارد نشود.
 • تمامی فاضلاب و لعاب ساب به سرعت از روی سطح توسط دستگاه های وکیوم و جاروهای آبکش جمع آوری شده و در محفظه های مخصوص نگهداری و از محل خارج میشود
  و بر خلاف معمول به هیچ عنوان تفاله و لعاب ها در فاضلاب ها تخلیه نخواهد شد که در آینده مشکلاتی از قبیل گرفتگی و ترکیدگی فاضلابها را به بار می آورد.
 • در تمامی مراحل کار، کارشناسان در پروژه حضور و بر اجرای دقیق و بی نقص کار نظارت خواهند داشت بدین ترتیب از بروز مشکلات جانبی رایج که به دلیل سپردن کار به شخصی باتجربه و اجرای آن توسط کارگارنی عموما تازه کار پیش می آید جلوگیری می شود.
 • شرکت تماما در جهت حفظ منافع کارفرما میکوشد و تمام تلاش خود را برای کاهش هزینه ها و حذف خرج تراشی های اضافی و جلوگیری از دوباره کاری ها به کار می برد.

 

نمونه کار بازسازی و کفسابیسنگسابینمونه سنگسابی و کفسابینمونه کار کفسابی و سنگسابینمونه باز سازی کفسابی


برچسب ها: کفسابی ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 9 اسفند 1395 04:43 ب.ظ

 
یکشنبه 27 آبان 1397 11:21 ب.ظ
Really nice pattern and fantastic content , absolutely nothing else we need : D.
جمعه 25 آبان 1397 11:45 ب.ظ
Tremendous issues here. I am very happy to see your article.
Thank you a lot and I am having a look ahead to touch you.
Will you please drop me a mail?
جمعه 25 آبان 1397 10:39 ب.ظ
Thanks , I have just been searching for info approximately this subject for a long time and
yours is the greatest I have came upon till now. But, what concerning the conclusion? Are you certain about the supply?
جمعه 25 آبان 1397 09:26 ب.ظ
Its like you learn my mind! You seem to know a lot approximately this, such as you
wrote the book in it or something. I believe that you
just could do with a few percent to force the message house a bit,
but other than that, that is wonderful blog. A fantastic read.
I will definitely be back.
جمعه 25 آبان 1397 11:23 ق.ظ
When I originally commented I seem to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get 4 emails with the exact same comment. Perhaps there is a way you can remove me from that service? Thanks a lot!
پنجشنبه 24 آبان 1397 07:11 ب.ظ
Your style is unique compared to other folks I've read stuff from.
Many thanks for posting when you have the opportunity, Guess I'll just book mark this blog.
پنجشنبه 24 آبان 1397 03:07 ب.ظ
Quality posts is the main to invite the people to go to see the
web site, that's what this site is providing.
پنجشنبه 24 آبان 1397 04:16 ق.ظ
There are a couple of fascinating points soon enough here but I don’t know if these people center to heart. There’s some validity but I am going to take hold opinion until I consider it further. Very good write-up , thanks and now we want more! Added onto FeedBurner too
یکشنبه 20 آبان 1397 06:27 ب.ظ
Have you been wanting to get into the world of drop shipping, but didn’t know where to start?

This guide http://destyy.com/wXm77T will show you how
to get started. It’ll teach you where to buy all the
stuff that can be sold for super high profits.
یکشنبه 20 آبان 1397 05:37 ق.ظ
Make some extra cash or even a full-time income taking surveys.
You don’t need to leave your house to make this money.
Check out all the details simply by visiting this site http://kudoflow.com/5eFZ
جمعه 18 آبان 1397 05:38 ب.ظ
Someone essentially help to make severely articles I might state.
That is the first time I frequented your weeb page
and thus far? I surprised with the analysis you made to
create this actual put up amazing. Wonderful task!
پنجشنبه 17 آبان 1397 08:14 ق.ظ
Simply want to say your article is as astonishing. The clarity to your publish is just spectacular and that i can think you're an expert in this subject. Fine with your permission let me to clutch your RSS feed to keep up to date with drawing close post. Thanks 1,000,000 and please carry on the enjoyable work.
پنجشنبه 17 آبان 1397 06:05 ق.ظ
What i do not understood is in fact how you are no longer actually much more neatly-liked than you might be now. You are very intelligent. You understand therefore considerably in the case of this subject, made me in my view believe it from numerous varied angles. Its like men and women don't seem to be involved except it's something to accomplish with Girl gaga! Your personal stuffs outstanding. Always care for it up!
چهارشنبه 16 آبان 1397 01:15 ب.ظ
I've been surfing online more than three hours nowadays,
but I never found any fascinating article like yours. It's pretty price
enough for me. Personally, if all site owners and bloggers made just right content material as you probably did, the net will probably be a lot more
useful than ever before.
چهارشنبه 16 آبان 1397 11:23 ق.ظ
Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for?
you make blogging look easy. The overall look of your web site is magnificent, let alone the content!
چهارشنبه 16 آبان 1397 08:51 ق.ظ
I was suggested this website by my cousin. I'm not sure whether this post is
written by him as nobody else know such detailed about my trouble.
You're amazing! Thanks!
سه شنبه 15 آبان 1397 09:01 ب.ظ
It's amazing for me to have a web page, which is useful for my experience.
thanks admin
سه شنبه 15 آبان 1397 01:21 ق.ظ
Thank you, I have just been searching for info about this topic for a long time
and yours is the greatest I've came upon till now.
However, what concerning the conclusion? Are you positive concerning the source?
جمعه 11 آبان 1397 02:20 ق.ظ
I need too to thank you ffor this excellent read!! I definitely enjoyed every little
biit of it. I have you bookmarked to check out new things you post…
چهارشنبه 9 آبان 1397 11:23 ق.ظ
I am actually happy to read this blog posts which consists of plenty of valuable information, thanks for providing these information.
سه شنبه 8 آبان 1397 06:02 ق.ظ
First off I would like to say excellent blog! I had a quick question in which I'd
like to ask if you do not mind. I was interested to find
out how you center yourself and clear your head prior to
writing. I've had a hard time clearing my mind in getting my ideas out there.
I truly do take pleasure in writing however it just
seems like the first 10 to 15 minutes tend to be lost simply just trying to figure out how to begin. Any recommendations or hints?
Appreciate it!
سه شنبه 8 آبان 1397 04:57 ق.ظ
If some one desires expert view concerning running a blog afterward i
suggest him/her to pay a quick visit this weblog, Keep up the pleasant work.
سه شنبه 8 آبان 1397 04:11 ق.ظ
Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger, and I was wondering your situation; we have developed some
nice practices and we are looking to swap techniques with other
folks, please shoot me an e-mail if interested.
سه شنبه 8 آبان 1397 04:10 ق.ظ
I used to be able to find good information from your content.
سه شنبه 8 آبان 1397 03:41 ق.ظ
Greetings! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I
could get a captcha plugin for my comment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm
having trouble finding one? Thanks a lot!
سه شنبه 8 آبان 1397 02:43 ق.ظ
I read this piece of writing fully on the topic of the difference of hottest and
earlier technologies, it's amazing article.
سه شنبه 8 آبان 1397 02:11 ق.ظ
Hello, I read your blogs like every week. Your story-telling style is awesome, keep doing
what you're doing!
سه شنبه 8 آبان 1397 12:53 ق.ظ
Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading?
I'm trying to figure out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any responses would be greatly appreciated.
پنجشنبه 3 آبان 1397 10:50 ق.ظ
Hi would you mind letting me know which hosting company you're working with?
I've loaded your blog in 3 different internet browsers
and I must say this blog loads a lot faster then most.

Can you recommend a good web hosting provider at a honest price?
Thank you, I appreciate it!
پنجشنبه 3 آبان 1397 01:03 ق.ظ
Greate post. Keep posting such kind of information on your page.
Im really impressed by it.
Hi there, You've done an incredible job. I will definitely
digg it and in my view recommend to my friends.
I'm confident they'll be benefited from this web site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30