کفسابی و سنگسابی

سه شنبه 5 بهمن 1395 01:47 ب.ظنویسنده : مهندس عیسی پور 09904692944-09365040749

 

کفسابی و خدمات سنگسابی

کفسابی و سنگسابی یکی از عملیات اجرایی همیشگی در ساختمان سازی و یا ترمیم و باز سازی ساختمان ها می باشد.
همواره برای زیبا سازی سطوح ساختمان ها اعم از مسکونی تجاری و صنعتی از کفپوش های مختلفی استفاده می شود که مهمترین آنها کفپوش های سنگی سرامیکی و پارکت ها می باشد .کفپوش هایی مانند بتنی موزاییکی چوبی و لمینتی هم ازین جمله میباشند.
تقریبا در اکثر موارد بعد از نصب کفپوشها به دلایل متعدد قطعات در کنار هم از یکنواختی قابل قبولی برخوردار نیستند و در اصطلاح دارای ناخونی می باشند که این لبه های اضافی مشکلاتی از قبیل پاخور بودن و جلوگیری از نظافت دقیق و مهمتر از همه از زیبایی سطوح میکاهند.
رفع این ناخونی ها اصلی ترین و مهمترین دلیل کفسابی یا سنگسابی میباشد. زیرا در ساختمان های نوساز کفپوش ها کاملا نو بوده و از بالاترین کیفیت خود برخوردارند.اما در موارد دیگری هم استفاده از کفسابی مورد نیاز میشود که از مهم ترین موارد میتوان به دلایل زیر اشاره نمود :

 

نمونه کار کفسابی

 1. شایع ترین مورد مستحلک شدن سطوح بر اثر تردد زیاد و یا طولانی مدت است که باعث میشود جلا و درخشندگی اولیه کفپوش از بین برود و نیاز به کفسابی پیدا کند.
 2. در بسیاری از موارد شستشوی سطوح با شوینده های نا مناسب و اسیدی مانند جوهر نمک باعث تخریب شده و مخصوصا در کفپوش های سنگی مواد خوراکی دارای اسیدهای بی ضرر مانند آبلیمو و سرکه و غیره نیز لایه براق روی سنگ را میسوزاند و موجب مات و سیاه شدن آن میگردد.
 3. سومین دلیل رایج برای نیاز به کفسابی مربوط به ساختمان های نوساز می شود و از آنجایی که بعد از نصب کفپوش ها ، تیم های اجرایی زیادی مانند نقاشها، برقکارها،کابینت سازها و نصاب های مختلفی با تعداد نفرات زیاد و ابزار اسیدی ایتالیایی در آخرین مرحله مدعی این کیفیت میشوند در تبلیغات خود کیفیت و روی سطوح تردد می کنند آسیب های فراوانی وارد می کنند که باعث می شود کفپوشها بعد از پایان عملیات ساختمانی بشدت مستحلک و آسیب دیده شوند.
 4. گاهی نیز کفسابی فقط برای همسطح سازی و کالیبراسون سطح جهت نصب کفپوش دیگری انجام می شود .مثلا برای نصب پارکت ها و لمینت ها نیاز به زیرسازی با سطوحی کاملا مسطح و شیب بندی شده است که ابتدا سطح را موزاییک می کنند و سپس کفپوش مورد نظر را بر روی آن نصب می کنند و یا برای استفاده از سطوح اپوکسی و پلی اورتن بر روی سطوح بتنی که در بخش صنعتی و پارکینک های تجاری و مسکونی بزرگ مرسوم است ، کالیبراسیون دقیق و گاها زبر کردن سطوح نیاز است که این مهم توسط عملیات کفسابی محیا می شود.
 5. و در انتها جدیدترین و مدرن ترین متد کفسابی دنیا که تنها توسط این شرکت ارائه می شود ساب کامل سطوح بتونی به نحوی که سطوح بتونی طوری صیقل داده می شود که مانند سطوح سنگی و سرامیکی کاملا براق و درخشنده میگردد (پیشنهاد میشود در بخش ویدئو ها بخش ساب بتن را مشاهده فرمایید)

 

 

تاریخچه کفسابی

تاریخچه کفسابیاین صنعت که از دوران باستان مورد استفاده قرار میگرفته و شواهد آن در تخت جمشید و مصر باستان و بسیاری از بناهای قدیمی قابل رویت است با گسترش روز افزون تکنولوژی پیشرفتهای زیادی داشته و امروزه دستگاه های کفساب مدرن با کیفیت و کارایی بسیار بالا جایگزین ماشین آلات سنتی این پیشه شده است و شر‌کتهای بزرگی هر روزه محصولاتی را در جهت بدست آوردن بهترین نتیجه در کفسابی روانه بازار میکنند. نکته ای که در اینجا قابل تامل است با اینکه هر روزه کفپوش های جدید و بعضا گرانقیمت با کیفیت های بسیار بالا وارد بازار میشود صنعت کفسابی در ایران دهه هاست که هیچگونه بروز رسانی نشده و همچنان با همان دستگاه های سنتی و رزینهای قدیمی مشغول فعالیت می باشند و عجیب نیست که این ابزار آلات قدیمی قادر به ارائه کیفیت اولیه این کفپوش های جدید نبوده و گاها کارفرمایان عطای ‌کفسابی را به لقایش میبخشند و حاضر نمیشوند کیفیت سطوح خود را به خطر بیاندازند .

شرکت استون شیلد با آگاهی از این مهم با بکارگیری جدیدترین ماشین آلات پیشرفته دنیا و استفاده از بروزترین ترین متد ها و باکیفیت ترین مواد و تجهیزات کفسابی
به کارفرمایان خود این اطمینان را میدهد که نه تنها بالاترین کیفیت ممکن را ارائه می دهد حتی با بکار گیری شیوه های جدید و تلفیق هنرهای مختلف کیفیت را فراتر از حد تصور آنها بالا می برد

 


انواع سطوحی که نیازمند کفسابی میشوند عبارتند از :

 • سطوح سنگی که شامل انواع گرانیتی مرمریت تراورتن سنگهای مصنوعی لایم استون و گونه های مختلف دیگر
 • سطوح موزاییکی
 • سطوح چوبی
 • سرامیک های گرانیتی
 • سطوح بتنی برای زیرسازی و کالیبره کردن سطوح جهت روکش اپوکسی یا پلی اورتن
 • سطوح بتنی که تا حد درخشندگی ساییده و صیقلی شود
 • لمینت ها ،که در واقع لایه چند میلیمتری سنگ که برو روی قالب سرامیکی چسبانده شده است(معمولا سنگ های گرانقیمت جهت پایین آوردن هزینه به اینصورت ارائه میشود)

 


برخی از نمونه کار های کفسابی و سنگسابی

 

نمونه کار کفسابینمونه کار کفسابی
پروژه بازسازی و کفسابی توسط شرکت استون شیلدپروژه سنگسابی توسط شرکت استون شیلد با بالاترین کیفیت
نمونه کار کفسابی و سنگسابیپروژه بازسازی کفسابی

کفسابی یا سنگسابی در ایران

 

رایج ترین کفسابی مورد استفاده در ایران کفسابی سنگ است که سنگسابی یا سنگ سایی نیز شناخته می شود و برای انجام عملیات سنگ سابی از سنباده هایی که به اصطلاح لقمه نامیده می شود با درجه های زبری متفاوتی استفاده می شود که به هر یک ازین درجات گریت گفته می شود که به ترتیب از گریت های پایین برای تراشیدن و همسطح سازی قطعات و از گریت های بالاتر و صیقلی تر برای از بین بردن زبری ها و صیقلی کردن و براق کردن سنگ استفاده میشود.

 

به صورت رایج کفساب های سنتی از لقمه سنگی های قدیمی و برخی از لقمه های کارخانجات سنگبری بر روی دستگاه های سنتی خود استفاده می کنند و گاها حتی از ته مانده لقمه های این سنگبری ها که دیگر در ماشین آلات صنعتی آنها قابل استفاده نیست نیز استفاده میکنند که قطعا قادر به بازگرداندن کیفیت اولیه سنگ ها نبوده مخصوصا که بر سنگ های وارداتی گران قیمت نیز خسارت های جبران ناپذیر به جای می گذارند.
همچنین به دلیل اینکه صنعت سنگ و ساب ایتالیا در جهان حرف اول را میزند با استفاده از لقمه های اسیدی ایتالیایی در آخرین مرحله در تبلیغات خود کیفیت و ساب ایتالیایی را مدعی می شوند.
شرکت استون شیلد تمامی ماشین آلات و لقمه های خود را از کشور ایتالیا تهیه می نماید که برای هرنوع سنگ لقمه های مخصوص وجود دارد و مختص همان نوع بوده که از انواع گرانیتی تراورتنی مرمریتی و حتی برای موزاییک و بتون نیز لقمه های مخصوص خود وجود دارد.

 تجهیزات کفسابیبه طور عمده عملیات ساب ایتالیایی در مراحل زیر انجام میشود :

 • استفاده از لقمه های متال باند شماره یک (سگمنت خیلی زبر)
 • استفاده از لقمه های متال باند شماره دو (سگمنت زبر)
 • استفاده از لقمه های متال باند شماره سه(سگمنت ملایم)
 • پیش پرداخت با لقمه های رزین باند گریت ۶۰ جهت رفع خط و خشها
 • پرداخت با لقمه های رزین باند گریت ۱۲۰
 • صیقل دادن با لقمه های رزین باند گریت ۲۲۰
 • صیقل دادن با لقمه های رزین باند گریت ۴۰۰
 • براق سازی با لقمه های رزین باند گریت ۸۰۰
 • براق سازی با لقمه های رزین باند گریت ۱۵۰۰
 • براق سازی با لقمه های رزین باند گریت ۳۰۰۰
 • گلاسه کردن (شیشه ای) با پودر های مخصوص پولیشینگ
 • شستشو با مواد مخصوص و غیر اسیدی آلمانی

لازم بذکر است که این مراحل تنها مربوط به عملیات سنگ سابی می باشد و شرکت شاهی با اتکا به متد های روز اروپایی روش های خاص دیگری به این موارد اضافه میکند که کیفیتی ماورای تصور را به کارفرما ارائه میدهد.

 نمونه پروژه کفسابینمونه پروژه کفسابی و سنگسابی

 • نمونه پروژه کفسابی و سنگسابیپروژه بازسازی کفسابی و سنگسابیپروژه سنگسابیپروژه سنگسابیپروژه باز سازی کفسابینمونه کار کفسابی و سنگسابی

 

سیاست های شرکت به نوعی است که در کنار ارائه بالاترین کیفیت ،محافظت

از منافع کارفرما و رفتار حرفه ای را در بالاترین درجه از اهمیت برای خود میداند که از جمله آن میتوان از موارد زیر نام برد :

 • استفاده از کم مصرفترین و کم صدا ترین دستگاهای موجود دنیا که هیچ گونه مزاحمتی برای ساکنین و همسایگان ایجاد نمی نماید
 • رعایت کامل اصول بهداشتی و مواظبت وسواسانه نسبت به دیگر امکانات محیط مانند دیوار ها قرنیز ها دربهای چوبی و سیمکشی ساختمان به نحوی که هرگز از پریز های ساختمان استفاده نکرده و از تابلو برقهای خود شرکت استفاده مینماید و یا تمامی دیوار ها و دربها و قرنیز ها با روکشهای مخصوص نایلونی کاور میشوند تا در مراحل کار آسیبی به آنها وارد نشود.
 • تمامی فاضلاب و لعاب ساب به سرعت از روی سطح توسط دستگاه های وکیوم و جاروهای آبکش جمع آوری شده و در محفظه های مخصوص نگهداری و از محل خارج میشود
  و بر خلاف معمول به هیچ عنوان تفاله و لعاب ها در فاضلاب ها تخلیه نخواهد شد که در آینده مشکلاتی از قبیل گرفتگی و ترکیدگی فاضلابها را به بار می آورد.
 • در تمامی مراحل کار، کارشناسان در پروژه حضور و بر اجرای دقیق و بی نقص کار نظارت خواهند داشت بدین ترتیب از بروز مشکلات جانبی رایج که به دلیل سپردن کار به شخصی باتجربه و اجرای آن توسط کارگارنی عموما تازه کار پیش می آید جلوگیری می شود.
 • شرکت تماما در جهت حفظ منافع کارفرما میکوشد و تمام تلاش خود را برای کاهش هزینه ها و حذف خرج تراشی های اضافی و جلوگیری از دوباره کاری ها به کار می برد.

 

نمونه کار بازسازی و کفسابیسنگسابینمونه سنگسابی و کفسابینمونه کار کفسابی و سنگسابینمونه باز سازی کفسابی


برچسب ها: کفسابی ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 9 اسفند 1395 04:43 ب.ظ

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic